Lody wegańskie

Zapotrzebowanie na wyroby cukiernicze niezawierające żadnych składników pochodzenia zwierzęcego systematycznie rośnie. Lody wegańskie są więc nieodzownym elementem asortymentu każdej, nowoczesnej lodziarni! Chcesz, by wyroby przyjazne weganom zagościły w Twojej ofercie? Postaw na mieszanki Petra do lodów wegańskich!

Poznaj wegańskie lody Petra

Rosnąca liczba wegan w Polsce sprawia, że stają się oni coraz ważniejszą grupą konsumentów – co dostrzegają wszystkie branże, w tym lodziarska. Dlatego też rozszerzyliśmy ofertę produktów Petra o lody wegańskie, niezawierające składników pochodzenia zwierzęcego, tworzone na bazie owoców, wody bądź mleka roślinnego. Nasze mieszanki to prosty sposób na przygotowanie wegańskich lodów o autentycznym smaku, skutecznie imitujących lody mleczne!

W 100% wegańskie

Nasze mieszanki do  lodów wegańskich nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego – a jednocześnie zachwycają swym smakiem – autentycznym i godnym nie-wegańskich lodów!

Szeroka gama smaków

Oferujemy lody na bazie mleka roślinnego o klasycznych smakach śmietanki, wanilii, oraz czekolady.Ponadto na zamówienie możemy przygotować dowolny wariant smakowy.

Najlepsze składniki

Dbamy nie tylko o to, by nasze lody powstawały ze składników wegańskich, ale też by były one wysokiej jakości. Naturalne barwniki, komponenty wprost z Włoch czy Francji – to nas wyróżnia!

Z czego powstają lody wegańskie?

Lody wegańskie nie mogą zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego – w ich produkcji nie można więc stosować m.in. mleka w proszku. Co może znaleźć się w ich składzie? Wiele rodzajów lodów wegańskich powstaje na bazie wody i owoców – podobnie jak lody sorbetowe.
Nie jest to jednak ich jedyna wersja! Coraz większą popularnością cieszą się wyroby wegańskie będące odpowiednikiem lodów mlecznych. Wytwarza się je na bazie mleka roślinnego – najczęściej sojowego, ale też ryżowego czy kokosowego.

Lody Wegańskie produkowane są w następujących smakach:

  • śmietanka VEGE
  • czekolada VEGE
  • baza jogurtowa VEGE

Lody wegańskie a sorbety

Sorbety przez długi czas były dla wegan jedyną alternatywą dla lodów. Nie należy ich jednak utożsamiać z lodami wegańskimi. Nie każdy sorbet jest wegański – w produkcji niektórych z nich wykorzystuje się białka jajek. Lody wegańskie to szersza grupa produktów, obejmująca zarówno sorbety bez składników odzwierzęcych, jak i wegańskie wersje lodów mlecznych, wykonywane na bazie mleka roślinnego.

Zamów lody Petra!

Chcesz wprowadzić lody na bazie mleka roślinnego do swojej oferty?
Szukasz wysokiej jakości mieszanek i komponentów, z których stworzysz lody, spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających klientów?
Postaw na lody Petra – nasze doświadczenie to gwarancja produktów najwyższej jakości!

W naszym asortymencie poza lodami wegańskimi w proszku znajdziesz również: ciasto do gofrów, mieszanki do lodów włoskich, amerykańskich, białkowych, a także półprodukty do lodów rzemieślniczych.

Telefon
Adres

ul. Lipowa 101,
08-300 Sokołów Podlaski