Lody Petra

Blog

Lody sorbetowe – Fit alternatywa do lodów z maszyny

Czy istnieje na świecie osoba, która nie kocha orzeźwiającego smaku lodów? To doskonała przekąska, szczególnie w letnie, upalne dni. Jednak zdecydowana większość osób chętnie delektuje się ich smakiem przez cały rok. Jeśli ty również uwielbiasz lody, jednak zależy Ci na nieco zdrowszej i mniej kalorycznej alternatywie, to musisz koniecznie spróbować lodowych sorbetów! To doskonały zamiennik tradycyjnych lodów oraz lodów włoskich z maszyny!

Sorbety lodowe – jak powstają?

Lody sorbetowe to nic innego jak przepyszny i wyjątkowy deser, który powstaje w wyniku połączenia wody i owoców, najczęściej w formie puree, musu lub soku. W ich składzie nie znajdziemy tłustego mleka, masła czy śmietany. Prócz składu, od tradycyjnych lodów odróżnia je niewątpliwie lekka konsystencja. W wielu sorbetach można wyczuć większe kawałki zmielonych owoców. Warto zaznaczyć również, że tego typu deser posiada znacznie mniejszą ilość kalorii oraz tłuszczy niż tradycyjna wersja lodów. Bez obaw mogą spożywać go więc wszystkie osoby dbające o swoją sylwetkę i pilnujące ilości spożywanych produktów. Sorbety lodowe, ze względu na dużą zawartość owoców są bogate w błonnik i sporą dawkę witaminy C!

Historia owocowego orzeźwienia

Co ciekawe, te lodowe sorbety swoje początki mają na Wschodzie. Mówi się, że niegdyś w Chinach mieszano lód z lodowców z miodem lub pogniecionymi owocami, tworząc w ten sposób deser, który stał się pierwowzorem znanych nam dzisiaj sorbetów. Choć konkretne odmiany mogą różnić się stopniem zmrożenia lub konsystencją, to jest jedna rzecz łącząca je wszystkie — niewiarygodne orzeźwienie. Ze względu na dużą zawartość wody, sorbety są doskonałą przekąską w letnie dni, która nie tylko świetnie smakuje, ale także gasi pragnienie. Ze względu na swój prosty skład i niewielką zawartość kalorii cieszą się one ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale na całym świecie!

Lody sorbetowe z automatu

Prowadzisz restaurację, kawiarnię, lodziarnie lub inny lokal gastronomiczny? Zastanawiasz się, czym jeszcze możesz zaskoczyć swoich klientów i jak w prosty sposób powiększyć swoją ofertę? Koniecznie wypróbuj lody sorbetowe z automatu, które pokochało już miliony osób! Bez wątpienia zachwycą Twoich gości! W naszym asortymencie znajdziesz ogromny wybór owocowych smaków, tak by każdy znalazł w lokalu coś dla siebie. Co więcej, na Twoje indywidualne zamówienie możemy przygotować również dowolny smak produktu. W ten sposób jeszcze bardziej zaskoczysz swoich klientów i zachęcisz ich do regularnych odwiedzin!

Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub do odwiedzenia siedziby naszej firmy!

Telefon
Adres

ul. Lipowa 101,
08-300 Sokołów Podlaski