Lody Petra

Blog

Amerykańskie lody świderki – skąd się wzięły i czym się różnią od lodów włoskich?

Lody to jedna z najpopularniejszych przekąsek, szczególnie latem, gdy wysokie temperatury sprzyjają pałaszowaniu zimnego deseru. Bardzo często na różnego rodzaju deptakach można spotkać lody amerykańskie w różnych smakach. Z wyglądu przypominają nieco lody włoskie, jednak nie jest to ten sam rodzaj zimnego smakołyku. Skąd się wzięły amerykańskie świderki i co odróżnia je od klasycznych lodów włoskich? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Lody świderki – czym się charakteryzują i jak powstają?

Lody amerykańskie są znane pod tą nazwą nie tylko w naszym kraju, ale także we Francji czy i Brazylii. Przybierają one kształt długich, wąskich i zakręconych stożków. Zazwyczaj serwowane są w trzech podstawowych smakach: śmietankowym, czekoladowym i mieszanym. Jednak w niektórych miejscach można spotkać się również z innymi wariantami, na przykład truskawkowym czy kajmakowym. Z racji niskiego stopnia napowietrzenia są bardzo mocno zmrożone i zbite. Produkuje się je, wsypując specjalny proszek do lodów świderków do profesjonalnej maszyny, która schładza półprodukt i przygotowuje go do podania. Masa, która trafia bezpośrednio do wafelka, jest bardzo gęsta, dzięki czemu świderki mogą uzyskać swój charakterystyczny wysoki kształt. Dodatkowo proces topienia przebiega powoli, więc można je bezproblemowo jeść nawet w bardzo upalne dni.

Lody włoskie a lody amerykańskie – jakie są różnice?

Przede wszystkim łączy je to, że są uwielbiane przez miliony osób! Charakteryzują się delikatnym, słodkim smakiem i są chętnie zjadane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Co więcej, obydwa rodzaje lodów produkowane są za pomocą tych samych urządzeń i wykorzystuje się do tego podobny rodzaj proszku. Występują także w takich samych kombinacjach smakowych i można je tak samo mieszać i tworzyć desery dwukolorowe. Jednak lody włoskie są zdecydowanie bardziej napowietrzone. Powietrze stanowi nawet 45% ich objętości, dzięki czemu charakteryzują się delikatną kremową konsystencją. To właśnie główny czynnik odróżniający je od amerykańskich lodów świderków. W oczy wrzuca się też fakt, że kształt lodów włoskich, mimo że zakręcony, to jest zdecydowanie subtelniejszy niż w przypadku świderków.

Lody włoskie i amerykańskie świderki – które wybrać?

Zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Nie da się jednoznacznie określić, które z nich są lepsze. Należy pamiętać, by zwracać uwagę, aby zarówno proszek do lodów świderków jak i mieszanka do lodów włoskich był bardzo dobrej jakości. To właśnie on w głównej mierze odpowiada za charakterystyczny smak mrożonego deseru. Najlepiej wypróbować każdego rodzaju lodów i różnych wariantów smakowych, a następnie wybrać swoje ulubione! To zdecydowanie najlepszy sposób na to, by cieszyć się doskonałym smakiem lodów. Oczywiście nie tylko w okresie letnim!

Wiosenne inspiracje na desery lodowe z lodami włoskimi

Wiosenne inspiracje na desery lodowe z lodami włoskimi

Wiosna to czas odrodzenia i świeżości, który idealnie wpisuje się w filozofię naszej firmy, Lody Petra, dostarczając nie tylko doskonałego smaku, ale i inspiracji do tworzenia wyjątkowych deserów. Jako producent lodów włoskich w proszku, rozumiemy,...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub do odwiedzenia siedziby naszej firmy!

Telefon
Adres

ul. Lipowa 101,
08-300 Sokołów Podlaski